Aktuality

2019-02-12   

Už jsme doma nezahálí

aktualitaSkupina Už jsme doma je opět ve studiu, kde realizuje hned tři projekty
 

 
Ačkoli nové CD a LP KRY ještě úplně nevychladlo a nové písně si dobývají přízeň návštěvníků právě probíhajícího turné, skupina Už jsme doma je hned od počátku své 34. sezóny opět v plné práci.
 
Všechny projekty, na kterých nyní skupina pracuje, jsou vlastně splněnými resty z minulých let.

 
Skupina Už jsme doma je opět ve studiu, kde realizuje hned tři projekty
 

 
Ačkoli nové CD a LP KRY ještě úplně nevychladlo a nové písně si dobývají přízeň návštěvníků právě probíhajícího turné, skupina Už jsme doma je hned od počátku své 34. sezóny opět v plné práci.
 
Všechny projekty, na kterých nyní skupina pracuje, jsou vlastně splněnými resty z minulých let.
 
Seriál Krysáci se točil již před deseti lety. Na základě některých kraťoučkých hudebních motivů vzniklo časem hudebně loutkové představení Pět ran do čepice, kde mají diváci možnost slyšet 13 zbrusu nových písní. Skupina Už jsme doma se pak později spojila s divadlem Buchty a loutky a čas od času s tímto koncertem pro děti jezdí po naší republice. Co ale dosud chybělo, je studiová nahrávka. Je dobrou zprávou, že se koncem roku 2018 našel donátor, který vznik takové nahrávky podpořil, a proto se členové UJD hned v lednu pustili do nahrávání.  Zvukové režie se ujal Broněk Šmid a natáčí se střídavě ve studiu Indies v Brně a ve studiu Zdravý zvuk poblíž Kutné Hory. Zároveň probíhá překlad textů do angličtiny a časem zřejmě i do francouzštiny a polštiny, tentokrát ovšem do zpívatelné verze, takže je možné, že v budoucnu, až vyjde i vinylová verze, bude součástí vydání i zpěvníček s akordovými značkami a to v pěti jazykových mutacích (překlad do zpívatelné norské verze byl již vytvořen pro představení Pět ran do čepice na Špicberkách loňského roku). V souvislosti s koncertem na Špicberkách se na podzim letošního roku připravuje v divadle Archa reciproční akce v Praze s pracovním názvem Arktfest a v jejím rámci by se nahrávka Pět ran do čepice měla dočkat svého křtu.
 
Druhým projektem je nahrávka, která vznikla před osmi lety v Olomouci při jednom velmi ojedinělém a exkluzivním koncertě a to, když se sešli členové Už jsme doma na jednom pódiu se zpěvákem americké kultovní skupiny The Residents Randym a zahráli společně 13 písní z repertoáru této anonymní kapely, přearanžovaných Miroslavem Wanekem do zvuku UJD. Pro zlepšení zvukových vlastností této unikátní nahrávky dojde částečně k tzv. overdubbingu, kdy chybějící zvukové informace dodají nové studiové stopy, a k následnému mixu a masteringu. I tuto nahrávku Už jsme doma pořizují v brněnském studiu Indies a ve studiu Zdravý zvuk pod dohledem Broňka Šmida. O vydání projevilo zájem prestižní rakouské vydavatelství Dot.com, které vydává raritní nahrávky The Residents či další kultovní skupiny jako např. Renaldo and the Loaf. CD by mělo vyjít někdy před prázdninami letošního roku.
Třetím projektem Už jsme doma je reedice legendárního alba Kdo z koho ten toho skupiny F.P.B. Ta působila na české scéně v osmdesátých letech a je vlastně přímým předchůdcem skupiny Už jsme doma. Všichni tři hudebníci F.P.B. Miroslav Wanek, Romek Hanzlík a Milan Nový se po zániku F.P.B. stali členy Už jsme doma. Album bylo nahráno v roce 1991 a proti vůli kapely tehdejší vydavatel použil obal s obrázkem krysy. Původní návrh obalu je nyní přiložen formou bookletu v albu. Album bylo nově kompletně zremasterováno. Kdo z koho ten toho vychází pouze na vinylu, a to v limitovaném zájmovém nákladu. Křest reedice je naplánován na 22.5.2019 do pražského Rock Café.
 
FOTO PRO TISK http://www.uschovna.cz/zasilka/KA7DZT2A7S8TEBPR-A52/
 
Kontakt: Romek Hanzlík, 602319505, agentura@rock-jazz.cz
 

Nejbližší akce
20.02 01:00

Zuby nehty

NAHRÁVÁNÍ
21.02 01:00

Zuby nehty

NAHRÁVÁNÍ
28.02 01:00

Už jsme doma

Luhačovice Sokolka - 35 let tour
29.02 01:00

Už jsme doma

Nový Jičín MC Drago - 35 let tour
www.mcdrago.eu/
06.03 20:00

Už jsme doma

Litomyšl Kotelna 35 let tour
www.mckotelna.cz/
facebook
Aktuální informace

Novinky na email

V případě zájmu o zasílání novinek o našich kapelách a akcích zdadejte svůj email. Zprávy zasíláme maximálně
1x za měsíc